czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień

2351952

Koło misyjne Dzieci i Młodzieży przy parafii Chrystusa Króla w Niedźwiadzie istnieje od 1999 roku. Obecnie liczy 25 członków za szkół w Niedźwiadzie Górnej i Dolnej od klasy V sz. p. do III gim.
Naszym zdaniem jest pomoc duchowa i materialna misjom i misjonarzom. Czynimy to poprzez systematyczną modlitwę, comiesięczne spotkania formacyjne i różne akcje. Największą akcją jest Kolęda misyjna. Odwiedzamy z krótkim programem wszystkie domy naszej parafii i przy tej okazji zbieramy znaczną sumę pieniędzy. Korespondujemy z misjonarzami z naszej parafii i innymi pamiętając o nich szczególnie w czasie świąt. Czytamy prasę misyjną. Staramy się również aktywnie uczestniczyć w życiu parafii, poprzez oprawę liturgiczną Mszy św. pierwszopiątkowej, rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, czy prowadzenie adoracji. Nie brakuje również spotkań integracyjnych takich jak opłatek, imieniny, kulig, wycieczka.